Česká obec sokolská

Dnes je Den bez výtahů
má motivovat lidi k pohybu

26. 04. 2023

Udělejte něco pro své zdraví a připojte se k celosvětovému Dni bez výtahů (No Elevators Day). Akci pořádá ISCA - International Sport and Culture Association a letos se k výzvě připojila i Česká obec sokolská. Den bez výtahů se obvykle koná na konci dubna, vůbec poprvé to bylo v roce 2015.

ISCA a její partneři, tedy i Česká obec sokolská, dnes vyzývají všechny občany, instituce a společnosti, aby vypnuly výtahy ve svých budovách a podpořili tak zdravý pohyb. Cílem akce je také poukázat na to, že stačí opravdu málo k tomu, aby se člověk hýbal a udělal něco pro své zdraví. Stačí si prostě jen nechat ujet výtah.

Stejné pravidlo platí i pro eskalátory, tedy tam, kde je alternativa pevných schodů. Natočte video, jak zdoláváte schody a sdílejte ho na sociálních sítích. I vy tak můžete pomoci propagaci pohybu.

"Česká obec sokolská se k této aktivitě připojila s radostí. Našim cílem je vést Čechy k pohybu a společno aktivitě a tento den je další skvělou příležitostí, jak pro sebe něco udělat. Navíc s organizací ISCA spolupracujeme dlouhodobě. Koncem května se například pravidelně připojujeme k akci MoveWeek, která je celoevropskou kampaní zaměřenou na propagaci sportu," říká Hana Moučková, starostka ČOS.

Informace o MoveWeeku, včetně registračního formuláře, najdete ZDE. Tak se přidejte!

Generální partneři

Hlavní partner