Česká obec sokolská

Historie českého
plaveckého sportu

Bazén v Tyršově domě vznikl v roce 1925 a je nejstarším krytým plaveckým bazénem v Praze. Kromě toho je unikátní i tím, že je plněný pramenitou vodou z Petřína. Je dlouhý 25 metrů, má pět drah a hloubku od 1,5 do 2,5 metru, o čistotu vody se stará i nejmodernější filtrační zařízení. Teplota vody je příjemných 26° C, teplota vzduchu 27° C.

Při stavbě Tyršova domu v letech 1923 - 1925 se přitom počítalo, že se v jeho podzemí postaví až 50metrový bazén a také jeden menší venkovní, který by byl plněn vodou z Čertovky. Pro náročnost takové stavby v nestabilním písečném podloží břehu Vltavy se nakonec od těchto plánů upustilo, vznikl bazén 20metrový, který byl i tak ve své době nejmodernějším plaveckým areálem v Praze. Současné rozměry dostal bazén v "Tyršáku" při poválečné přestavbě.

Bazén má kapacitu 30 osob. Je určen pro plavce, dětí mají povolen přístup pouze v doprovodu dospělé osoby. V případě dítěte - neplavce jsou nutné nadlehčovací pomůcky. Bazén nemá bezbariérový přístup!

Provoz pro veřejnost:

Leden - červen, září - prosinec:
sobota 10 až 19 hodin, neděle 10 až 18 hodin, svátky 10 až 18 hodin
v letních měsících (červenec - srpen) je bazén uzavřen.

Změny v otevírací době jsou avizovány vždy v týdenním předstihu na nástěnce v recepci bazénu. V letních měsících (červenec - srpen) je bazén uzavřen.

Vstupné:

• základní - 100 Kč/hod
  • děti do 6 let - zdarma
  • děti 6-15 let - 60 Kč/hod
  • studenti - 60 Kč/hod
  • senioři od 60 let - 70 Kč/hod
  • člen ČOS - 50 Kč/hod (členství nutno doložit průkazkou se zaplacenou členskou známkou na příslušný rok)
  • permanentní vstupenka - 600 Kč/10 vstupů
  • poplatek za odstavení vozidla - 25 Kč/hod

Kontakt:

Kontakt na recepci bazénu: +420 257 007 399

Objednávky pro skupiny a sportovní oddíly vyřizuje:
Dagmar Hansalová
e-mail: dhansalova@sokol.eu
mobil: +420 731 612 740

Plavecký bazén je umístěn v Tyršově domě, Újezd 450/40,
118 01, Praha 1, Malá Strana, vchod z Všehrdovy ulice přes slavnostní nádvoří (vrátnice č. 2).

Generální partneři

Hlavní partner